background

Ochrona danych i ich dostępność to jeden z najważniejszych priorytetów

Ochrona danych i ich dostępność to jeden z najważniejszych priorytetów.

Rozpowszechnienie oprogramowania ransomware i gwałtowny wzrost liczby użytkowników pracujących w domu i na dowolnym urządzeniu dodatkowo zwiększa złożoność i poszerza obszary ataków różnym podmiotom.

Skala tego zjawiska jest tak duża, że styczność Twojej organizacji z oprogramowaniem ransomware jest prawie nieuniknione. Chociaż zapobieganie atakom jest ważne, należy również przygotować się na nieuniknione skutki incydentu z udziałem oprogramowania ransomware.

Oto niektóre przykłady danych z ostatnich badań dotyczących oprogramowania ransomware:

  1. Przewiduje się, że globalne koszty uszkodzeń spowodowanych oprogramowaniem ransomware wyniosą 20 miliardów dolarów (USD) do 2021 r.
  2. Szacuje się, że oprogramowanie ransomware będzie atakować daną firmę co 11 sekund do końca 2021 r.
  3. 75% światowej populacji (6 miliardów ludzi) będzie online do 2022 roku.
  4. Oszustwa phishingowe (wyłudzające poufne informacje) stanowią 90% ataków.
  5. 55% małych firm płaci hakerom okup
  6. Przewiduje się, że do 2021 r. koszty naprawy szkód spowodowanych oprogramowaniem ransomware wzrosną 57 razy w ciągu 6 lat
  7. Nowe odmiany oprogramowania ransomware niszczą kopie zapasowe, kradną dane uwierzytelniające, ujawniają ofiary publicznie, udostępniają skradzione dane, a niektóre nawet grożą klientom ofiary

Więc jak się przygotować?
Upewnij się, że jesteś gotowy na odzyskiwanie danych dzięki warstwowemu podejściu do zabezpieczania danych. Dwie sprawdzone techniki zmniejszania powierzchni ataku na dane to Data Isolation i Air Gap. Hitachi Vantara i Commvault zapewniają ten rodzaj ochrony dzięki połączeniu Hitachi Data Protection Suite (HDPS) i Hitachi Content Platform (HCP), dzięki którym zyskujemy kilka warstw i narzędzi do ochrony i przywracania danych i aplikacji zaczynając od brzegowych obszarów firmy aż po centra danych podstawowych.

Pobierz e-book i dowiedz się więcej

Rozwiń