background

Hitachi Content Platform Anyware

Hitachi Content Platform Anywhere

HCPA wzbogaca funkcjonalność HCP o dodatkowe usługi współdzielenia i synchronizacji plików oraz dostarcza bezpiecznych mechanizmów zarządzania danymi przechowywanymi na urządzeniach mobilnych użytkowników końcowych.

Uruchamiany jest na dodatkowym klastrze (POD) serwerów fizycznych lub wirtualnych, który instalowany jest w centrum przetwarzania danych wewnątrz sieci Intranet w przedsiębiorstwie. A wszystkie pliki udostępniane i synchronizowane poprzez HCP Anywhere są przechowywane i zabezpieczane w obiektowym magazynie danych HCP. Dostęp do tych plików dla użytkowników końcowych (na przykład pracowników przedsiębiorstwa) jest możliwy za pomocą przeglądarek internetowych oraz tradycyjnych menadżerów plików wykorzystywanych w danym systemie operacyjnym (Windows, MacOS, Android, iOS) i na danym urządzeniu (komputer PC, laptop, tablet, smartfon).

HCP Anywhere pozwala na zbudowanie nowoczesnych katalogów domowych użytkowników, które będą utrzymywane w bezpiecznej chmurze prywatnej (lub hybrydowej), do której użytkownicy będą mieli dostęp z dowolnego urządzenia i w dowolnym czasie. A dzięki możliwości integracji HCP Anywhere z serwerami plików (NAS) oraz z aplikacją MS SharePoint, dostęp ten może zostać rozszerzony również o pliki i foldery przechowywane w katalogach na dyskach sieciowych oraz o dokumenty przechowywane w SharePoint.

Usługa synchronizacji i współdzielenia plików dostarczana jest dzięki HCP Anywhere w sposób bezpieczny, a użytkownicy mogą z niej korzystać bez konieczności wysyłania wrażliwych danych na zewnątrz organizacji (korzystając z podobnych usług dostępnych w chmurach publicznych). Ponadto, dzięki wykorzystaniu Hitachi Content Platform jako magazynu danych dla usługi HCP Anywhere, użytkownicy chronieni są przed atakami typu ransomware, a wewnętrzne mechanizmy wersjonowania zabezpieczają ich przed przypadkowym usunięciem pliku.

Użytkownik HCP Anywhere otrzymuje proste narzędzie do odzyskiwania danych na każdym poziomie – zarówno pliku, folderu, jak i wszystkich danych, a dodatkowo może wykonywać kopie zapasowe wszystkich innych folderów na swoim laptopie lub komputerze stacjonarnym. Wykorzystanie natywnych klientów (menadżerów plików) nie wymaga przeprowadzania żadnych szkoleń dla użytkowników końcowych, a użycie pluginu dla klienta poczty elektronicznej MS Outlook pozwala na automatyczne zastępowanie załączników w mailach i tworzenie linków do plików. Dzięki temu, „efektem ubocznym” stosowania HCP Anywhere jest często optymalizacja przestrzeni i obciążenia w systemie poczty elektronicznej MS Exchange.

Oprócz synchronizacji plików pomiędzy różnymi urządzeniami użytkownika, HCP Anywhere dostarcza również potężnego narzędzia do pracy grupowej pomiędzy pracownikami wewnątrz organizacji (linki wewnętrzne do plików i katalogów) oraz na zewnątrz organizacji pomiędzy partnerami, kontrahentami i klientami (linki zewnętrzne do plików i katalogów). Dzięki swoim wbudowanym mechanizmom HCP Anywhere potrafi zastąpić dotychczas używane usługi takie jak FTP oraz udziały sieciowe NAS, tworząc tym samym nowoczesną chmurę dla użytkowników końcowych i środowisko pracy cyfrowej (Digital Workplace) z dostępem w dowolnym miejscu do dowolnej informacji potrzebnej w danej chwili.